Merino vlna

Merino vlna

merino ovečka_merino vlna sekcia-02

Unikátny materiál z prírody

Merino ovca merino oblecenie merino vlna

Prečo merino vlna?

Možno ste si doteraz mysleli, že merino vlna je materiál určený na zimné obdobie, šport a turistiku. Áno, aj 🙂 Prečo však výnimočné vlastnosti tohto prírodného materiálu nevyužiť aj v lete, pri cestovaní a v práci? Vďaka merino vlne vám chceme priniesť komfort, funkčnosť a štýl do vášho každodenného života.

Aká je merino vlna?

100 % merino

Jemná

Merino vlákna pochádzajú z merino ovečiek a sú v porovnaní s bežnou vlnou tenšie a mäkšie. Vďaka tomu sa v našom oblečení budete cítiť pohodlne celý deň, a pokojne aj týždeň 😉
Termoregulačná

Termoregulačná

Na rozdiel od syntetiky, je merino vlna aktívne vlákno, ktoré reaguje na zmeny telesnej teploty a vonkajšieho prostredia a pomáha vás tak udržiavať v pohodlí. Nie len, že vás izoluje ale je aj priedušná. Zjednodušene, merino vlna vás v zime zahreje, v lete ochladí.
Antibakteriálna

Zamedzuje vzniku baktérií

Jedinečná schopnosť merino vlny vysporiadať sa s vlhkosťou vedie k ďalšiemu benefitu, a to v zamedzení vzniku prostredia, v ktorom by sa baktérie rýchlo množili a vznikol by tak nepríjemný zápach.
Nepáchne

Nezapácha

....a to ani po niekoľkých noseniach. Vďaka efektívnemu manažmentu mikroklímy medzi pokožkou a oblečením je odolná voči zápachu. Oblečenie si nevyžaduje časté pranie a je tak vašim ideálnym parťákom na cestovanie.
Priedušná

Priedušná

Efektívne odvádza pot a vlhkosť od tela a odparuje ho do vonkajšieho prostredia. Merino dokáže absorbovať vlhkosť až do 35 % svojej hmotnosti bez toho, aby ste pocítili vlhkosť a priľnavosť pokožky k oblečeniu.
merino vlna pružná

Prirodzene pružná

Merino vlna sa prispôsobí krivkám vášho tela. Je elastická a po natiahnutí sa vráti do pôvodného tvaru. Oceníte to pri športe, ale aj pri bežnom aktívnom pohybe počas dňa.
UV ochrana

Chráni pred UV žiarením

Merino vlna absorbuje UV žiarenie a poskytuje bezkonkurenčnú ochranu v porovnaní s inými textíliami.
Ekologická

Prírodný materiál

Používame iba 100 % merino vlnu bez prímesí zo syntetických vlákien. Je biodegradovateľná a obnoviteľná. V správnych podmienkach trvá jej rozloženie len niekoľko mesiacov.

Férové podmienky

Naše materiály spĺňajú Štandard pre zodpovednú vlnu (RWS) a ÖkoTex 100, ktorý zaručuje, že neobsahujú žiadne škodlivé chemikálie alebo zvyšky. RWS štandard sa týka dobrých životných podmienok ovečiek a tiež aj pôdy, na ktorej sa pasú. Vlna pochádza z fariem, ktoré majú progresívny prístup k obhospodarovaniu svojej pôdy a rešpektujú a zabezpečujú dobré životné podmienky oviec. Certifikácia zaisťuje sociálne zabezpečenie, vhodné pracovné podmienky a ochranu bezpečnosti a zdravia pracovníkov. Prihliada sa na celý reťazec - od farmy až po konečný produkt <3

merino seasonsnow certifikaty merino oblecenie